Skip to main content

Kiek saugūs yra prezervatyvai? - Apsauga nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų

Prezervatyvai jau seniai yra išbandyta kontraceptinė priemonė ir atlieka svarbų vaidmenį apsisaugant nuo lytiškai plintančių ligų ar nepageidaujamo nėštumo. Tačiau kiek jie iš tikrųjų saugūs? Šiame tinklaraščio įraše išsamiau apžvelgiamas prezervatyvų saugumas, jų naudojimas ir apsauga.

Prezervatyvai apsaugai nuo nepageidaujamo nėštumo

Tinkamai naudojami prezervatyvai laikomi itin patikima kontraceptine priemone. Vadinamasis Perlo indeksas, kuriuo vertinamas kontracepcijos metodų saugumas, rodo, kad prezervatyvai pasižymi aukštu apsaugos rodikliu, kai naudojami tinkamai.

Tinkamai naudojant prezervatyvus, jų Perlo indeksas yra 2, o tai reiškia, kad tik 2 iš 100 moterų pastoja po vienerių metų prezervatyvų naudojimo. Taigi prezervatyvai yra 98 % saugūs.

Tačiau reikia pažymėti, kad naudojant įprastai, t. y. atsižvelgiant į naudojimo klaidas ar galimas"prezervatyvų nesėkmes", Perlo indeksas yra didesnis, o saugumo procentas mažėja.

Prezervatyvai apsaugai nuo lytiškai plintančių ligų

Tačiau "Pearl" indeksas matuoja tik veiksmingumą nuo nėštumo, bet ne apsaugą nuo lytiškai plintančių ligų. Hormoniniai kontraceptikai apsaugo tik nuo nepageidaujamo nėštumo, o prezervatyvai yra fizinis barjeras, apsaugantis nuo ligų sukėlėjų ir padedantis sumažinti lytiškai plintančių infekcijų, tokių kaip ŽIV, gonorėja, chlamidiozė ir sifilis, riziką.

Svarbu, bet dažnai pamirštama, kad prezervatyvai naudojami oralinio sekso metu, siekiant apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų. Nors rizika užsikrėsti tam tikromis ligomis oralinio sekso metu yra mažesnė nei vaginalinio ar analinio sekso metu, tam tikra rizika vis tiek išlieka. Prezervatyvai gali padėti sumažinti šią riziką.

Be to, dažnai nesuvokiama, kad pastaraisiais metais tiek Europoje, tiek kitose šalyse, pavyzdžiui, JAV, vėl padaugėjo daugelio lytiškai plintančių ligų. Prezervatyvai yra vienintelė kontraceptinė priemonė, kuri ne tik apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir gerai apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų, todėl taip svarbu naudoti prezervatyvus, ypač su naujais ar besikeičiančiais partneriais.

Dažniausios klaidos naudojant prezervatyvus

Kad prezervatyvas išvystytų visą savo apsauginį potencialą, svarbu vengti klaidų jį naudojant.

Tipiškas pavyzdys - paketėlio atidarymas aštriais daiktais ar dantimis, nes tai gali pažeisti prezervatyvą. Vietoj to turėtumėte pirštais atsargiai nuplėšti plombą dantyta puse. Geriausia prieš tai trumpam nusausinti pirštus, jei jie drėgni ar prakaituoti, kad prezervatyvas neišslystų iš rankos.

Dar viena dažnai daroma klaida - neišleidžiamas oras iš rezervuaro galo. Dėl to prezervatyvas gali tapti nepatogiai įtemptas ir didesnė tikimybė, kad plyš. Užsidėdami prezervatyvą, visada palikite pakankamai vietos spermos skysčiui gale, švelniai suspausdami rezervuarą pirštu. Kiekviename pakuotės lapelyje rasite iliustruotas instrukcijas, kaip tai padaryti.

Akto pabaigoje ištraukdami prezervatyvą laikykite jį už stiebo, kad jis neužstrigtų ar neišsiskleistų.

Be to, netinkamas laikymas vietose, kur aukšta temperatūra arba tiesioginiai saulės spinduliai, gali sukelti medžiagų pažeidimus, dėl kurių sumažėja prezervatyvo apsauginis poveikis.

Todėl svarbu prezervatyvus laikyti vėsioje, sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir šilumos šaltinių.

Šie paprasti veiksmai gali gerokai padidinti apsaugą nuo lytiškai plintančių ligų ar nepageidaujamo nėštumo.

Kiek saugūs yra prezervatyvai, kurių galiojimo laikas pasibaigęs?

Pasibaigusio galiojimo prezervatyvai nėra saugūs. Lateksas, iš kurio pagaminti prezervatyvai, laikui bėgant suyra ir tampa porėtas. Dėl to jie gali lengviau plyšti arba slysti, o tai gali sukelti nepageidaujamą nėštumą arba lytiškai plintančias ligas.

Daugumos prezervatyvų galiojimo laikas yra 4-5 metai. Ši data visada būna atspausdinta ant pakuotės ir ant pačios sandarinimo plėvelės.

Atpažinti, ar prezervatyvas vis dar tinkamas, galite pagal šiuos dalykus:

  • galiojimo laikas dar nepasibaigęs
  • plėvelė nėra suplyšusi, skylėta ar pažeista
  • prezervatyvas yra lygus ir elastingas, nelipnus ar trapus

Jei kyla abejonių dėl prezervatyvo saugumo, nenaudokite jo ir vietoj jo naudokite naują.

Jei vis dar nenorite išmesti prezervatyvų, kurių galiojimo laikas baigėsi, o norite juos panaudoti, peržiūrėkite mūsų patarimus, kaip naudoti prezervatyvus, kurių galiojimo laikas baigėsi.

Saugumas dėl hormonų šalutinio poveikio nebuvimo

Nors hormoninės kontraceptinės priemonės, tokios kaip tabletės, kontraceptinis žiedas ar kontraceptinis pleistras, taip pat efektyviai apsaugo nuo nėštumo, jos taip pat turi galimą riziką ir šalutinį poveikį.

Vienas iš pagrindinių rūpesčių vartojant hormoninius kontraceptikus yra galimas hormonų šalutinis poveikis, kuris kiekvienai moteriai gali būti skirtingas. Tai nuotaikų svyravimai, svorio padidėjimas, galvos skausmas, krūtų jautrumas ir pykinimas. Kai kurioms moterims nutraukus hormonų vartojimą pasireiškia ir rimtesnis šalutinis poveikis, pavyzdžiui, kraujo krešuliai, padidėjusi tam tikrų vėžio rūšių rizika ar vaisingumo sutrikimai.

Priešingai, prezervatyvai neturi hormonų ir nedaro jokio poveikio natūraliai organizmo hormonų pusiausvyrai. Jie sudaro fizinį barjerą, kuris neleidžia spermatozoidams patekti į gimdą ir nesutrikdo natūralių organizmo hormonų procesų. Dėl to prezervatyvai yra patrauklus pasirinkimas moterims, norinčioms išvengti hormoninių kontraceptikų.

Prezervatyvų dydžiai ir pritaikymas saugumui ir pojūčiui užtikrinti

Prezervatyvo prigludimas ir patogumas taip pat yra labai svarbūs jo veiksmingumui. Per didelis ar per mažas prezervatyvas gali lengviau nuslysti ar plyšti. Netinkamas prezervatyvas taip pat gali būti nepatogus ir dėl to lytiniai santykiai gali tapti mažiau malonūs. Todėl svarbu pasirinkti tinkamą prezervatyvo dydį. MISTER SIZE siūlo 7 skirtingų dydžių prezervatyvus, kad kiekvienas galėtų rasti sau tinkamą.

Nustatykite prezervatyvo dydį dabar

Išvada

Tinkamai naudojami prezervatyvai yra itin saugi kontraceptinė priemonė. Teisingas naudojimas, laikymas ir kokybė vaidina lemiamą vaidmenį. Prezervatyvai ne tik apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Todėl patartina prezervatyvus laikyti visapusiško požiūrio į lytinę sveikatą dalimi. Juk galiausiai saugumas priklauso nuo teisingo kontraceptikų naudojimo ir atsakingo elgesio su jais.

Prezervatyvai turi daug privalumų, palyginti su kitomis kontraceptinėmis priemonėmis, ir tik keletą trūkumų. Be jau minėtos apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų, prezervatyvai yra lengvai ir pigiai prieinami, nes jų galima įsigyti beveik visur be jokių apribojimų. Prezervatyvai taip pat turi privalumą, kad apsaugo iš karto, o daugelio kitų kontraceptinių priemonių atveju reikia šiek tiek palaukti, kol jos pradės veikti. Prezervatyvai taip pat paprastai neturi jokio šalutinio poveikio, išskyrus galbūt alergiją lateksui, tačiau dabar yra ir alternatyvų be latekso.

Vienas iš dažnai minimų prezervatyvų trūkumų yra pojūčio trūkumas lytinių santykių metu. Tačiau būtent šį tariamą prezervatyvų trūkumą mes, Mister Size, norime pašalinti. Dėl mūsų plonų, minkštų, tinkamo dydžio prezervatyvų lytinio akto metu patirsite puikų pojūtį, nes niekas nepatogiai nesusidėvi, nesusitraukia ir nenuslysta. Žinoma, tai taip pat prisideda prie saugumo.

Įsigykite prezervatyvų dabar

Mister Size
Daugiau straipsnių

Nustatykite tinkamą prezervatyvo dydį 4 paprastais žingsniais

Skaitykite dabar

Ar yra temperatūrų, kurios yra pavojingos prezervatyvams?

Skaitykite dabar

Tinkamas prezervatyvo užsidėjimas - kaip tai padaryti, kad nebūtų erzinantis

Skaitykite dabar