Skip to main content

Kas yra Perlo indeksas ir kodėl prezervatyvai yra gerai!

Jei domitės kontraceptinėmis priemonėmis ir jų veiksmingumu, anksčiau ar vėliau susidursite su Perlo indeksu. Sužinokite, ką reiškia šis rodiklis, kaip jis apskaičiuojamas ir koks yra prezervatyvų Perlo indeksas čia!

Kas yra Perlo indeksas?

Perlo indeksas yra kontraceptikų saugumo matas. Kuo mažesnis Perlo indeksas, tuo kontracepcijos metodas veikia geriau.

Kalbant konkrečiai, Perlo indeksas rodo, kiek iš 100 moterų per vienerius metus pastoja, nors ir naudojo tam tikrą kontraceptinę priemonę.

Kaip apskaičiuojamas Perlo indeksas?

Perlo indeksą galima apskaičiuoti pagal šią formulę:

((nėštumų skaičius x 12 mėn.) x 100) / (moterų skaičius x vartojimo mėnesiai).

Taigi Perlo indeksas 2 reikštų, kad per vienerius metus 2 iš 100 moterų pastojo nepaisant to, kad naudojo kontracepciją.

Tačiau ši vertė paprastai ekstrapoliuojama tik 100 moterų ir 1 metams, nes per šį laikotarpį tyrime iš tikrųjų nedalyvavo tiek moterų (žr. skaičiavimo pavyzdį).

Perlo indekso apskaičiavimo pavyzdys: 85 moterys 6 mėnesius bando naują kontraceptinę tabletę. 1 moteris pastoja nepaisant to, kad vartoja kontraceptines tabletes.

= ((1 nėštumas x 12 mėnesių) x 100) / (85 moterys x 6 vartojimo mėnesiai) = 1200 / 510 = 2,35

Tai reiškia, kad naujos kontraceptinės tabletės Perlo indeksas būtų 2,35.

Ekstrapoliuojant išeitų, kad 2,35 iš 100 moterų būtų pastojusios per vienerius metus, jei būtų vartojusios naująją kontraceptinę piliulę.

Iš kur kilęs Perlo indeksas?

Perlo indeksą 1930 m. sugalvojo ir jo vardu pavadino JAV statistikas Raymondas Perlas. Jo tikslas buvo sukurti paprastą kontraceptikų veiksmingumo matavimo metodą.

Kiek Perlo indeksas yra patikimas?

Perlo indeksas yra praktinė priemonė, skirta paviršutiniškai palyginti skirtingų kontraceptinių priemonių kontraceptinę apsaugą. Tačiau juo nereikėtų aklai pasikliauti, nes į svarbius veiksnius, turinčius didelę įtaką vaisingumui, beveik neatsižvelgiama arba visai neatsižvelgiama.

Į Perlo indeksą neatsižvelgiama:

  • Moterų amžius (vaisingumas mažėja didėjant amžiui).
  • Apskritai individualus, genetiškai nulemtas vaisingumas
  • moterų gyvenimo būdo įpročiai (pvz., mityba, rūkymas)
  • lytinis aktyvumas ir (arba) lytinių santykių dažnumas
  • Ligos ar vaistai

Teoriškai kontraceptikų gamintojas galėtų atlikti Perlo indekso tyrimą ir leisti jame dalyvauti tik toms moterims, kurios gyvena seksualiai susilaikydamos, t. y. visai neturi lytinių santykių.

Žinoma, tuomet Perlo indeksas būtų lygus 0, nes jo tyrimo metu nė viena moteris nepastotų. Tuomet jis gali reklamuoti savo kontraceptiką, pateikdamas puikų rezultatą, nors iš tikrųjų jis yra suklastotas.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad Perlo indeksas matuoja tik apsaugą nuo pastojimo. Neatsižvelgiama į tai, ar atitinkama kontraceptinė priemonė taip pat apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų ir kokiu mastu.

Prezervatyvas yra vienintelė kontraceptinė priemonė, apsauganti nuo lytiškai plintančių infekcijų, ir ji neturi hormonų!

Prezervatyvo Perlo indeksas yra nuo 2 iki 12, priklausomai nuo to, ar padaryta taikymo klaidų.

Patarimai, kaip teisingai naudoti prezervatyvus

Kodėl prezervatyvas vis dar yra universali kontracepcijos priemonė: Prezervatyvas, priešingai nei tabletės, IUD ir kt., taip pat apsaugo nuo lytiškai plintančių infekcijų, tokių kaip ŽIV ir gonorėja. Todėl prezervatyvo nereikėtų atsisakyti, ypač atsitiktinių pažįstamų ir vienos nakties nuotykių metu. Tačiau prezervatyvai taip pat turi privalumų ilgalaikės partnerystės ir santykių atveju: Nebereikia naudoti hormoninių kontraceptikų, kurie gali sukelti rimtų šalutinių poveikių, tokių kaip kraujavimo sutrikimai, pykinimas, trombozė ir depresija.

Pasirinkus tinkamą prezervatyvo dydį, prezervatyvo beveik nejausite.

Kodėl daugelis žmonių vis dar apsieina be prezervatyvų? Ypač vyrai dažnai skundžiasi praradę pojūtį arba mano, kad prezervatyvas erzina. Tačiau dažniausiai tiesiog naudojamas netinkamo dydžio prezervatyvas, todėl prezervatyvas nuslysta, suspaudžia ar net susiaurėja.

Pasirinkus tinkamą prezervatyvo dydį, viskas tinka: prezervatyvas ant varpos, taigi ir pojūtis sekso metu. Sužinokite, kokio dydžio prezervatyvo jums reikia, ir įsigykite tobulą MISTER SIZE prezervatyvą, pavyzdžiui, praktinį bandomąjį rinkinį.

Pirkite prezervatyvų dabar

Mister Size
Daugiau straipsnių

Tinkamas prezervatyvo užsidėjimas - kaip tai padaryti, kad nebūtų erzinantis

Skaitykite dabar

Draugystė+, mišrūs santykiai, atviri santykiai ir poligamija - ką reiškia šiuolaikiniai santykių modeliai?

Skaitykite dabar

Nesvarbu, koks didelis ar mažas - aš myliu savo varpą

Skaitykite dabar