Skip to main content

Prezervatyvų galiojimo laikas - visa svarbi informacija

Prezervatyvai yra plačiausiai pasaulyje naudojama kontraceptinė priemonė, kurią naudoja ir vyrai, ir moterys. Jie yra palyginti nebrangūs ir lengvai gaunami. Tačiau prezervatyvai skirti tik vienkartiniam naudojimui ir dėl savo medžiagos turi ribotą galiojimo laiką. Todėl daugelis žmonių domisi, kiek laiko prezervatyvai tarnauja. Šiame straipsnyje sužinosite viską, ką reikia žinoti apie prezervatyvų galiojimo laiką.

Kiek laiko tarnauja prezervatyvai?

Prezervatyvai paprastai tarnauja tik ribotą laiką. Daugumą prezervatyvų galima laikyti nuo dvejų iki penkerių metų, jei jie nenaudojami ir laikomi vėsioje, sausoje vietoje. Galiojimo laikas priklauso ir nuo naudojamos medžiagos, ir nuo panaudoto lubrikanto. Mūsų "Mister Size" prezervatyvų galiojimo laikas yra 5 metai nuo pagaminimo datos. Mes, kaip gamintojas, šiuos 5 metus nurodome ant pakuotės kaip galiojimo datą, kuri nurodo, kiek laiko prezervatyvas gali būti naudojamas. Svarbu laikytis šios datos, nes pasibaigus galiojimo laikui prezervatyvas gali būti nebesaugus ir, pavyzdžiui, naudojimo metu gali plyšti. Jei vis dar turite prezervatyvą, kurio tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs, turėtumėte jį nedelsiant išmesti ir naudoti naują prezervatyvą. Be to, prieš naudodami prezervatyvą visada turėtumėte įsitikinti, kad jis nėra pažeistas arba buvo netinkamai laikomas. Taip pat turėtumėte išmesti pažeistą ar netinkamai laikytą prezervatyvą ir nenaudoti jo lytiniams santykiams.

Kaip sužinoti, ar prezervatyvas nebetinkamas naudoti?

Atsakymas iš tikrųjų gana paprastas: tinkamumo vartoti datą rasite ant pakuotės ir paprastai ant kiekvieno atskiro prezervatyvo. Jei jie buvo laikomi teisingai, prezervatyvą galite naudoti be jokių abejonių iki galiojimo pabaigos, bet ne po jos. Tačiau tai visada priklauso nuo to, kaip jie laikomi. Optimaliomis sąlygomis prezervatyvai gali būti laikomi iki 5 metų, kaip minėta pirmiau. Tačiau turėtumėte nepamiršti, kad laikui bėgant prezervatyvų galiojimo laikas trumpėja. Todėl patartina nelaukti pernelyg ilgai prieš juos naudojant. Taip pat svarbu atidžiai perskaityti pakuotę ir instrukcijas, kad įsitikintumėte, jog gaminį naudojate teisingai ir laikote tinkamai.

Kas atsitiks, jei panaudosiu prezervatyvą, kurio galiojimo laikas pasibaigęs?

Prezervatyvai, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, niekada neturėtų būti naudojami lytinių santykių metu, nes pasibaigusio galiojimo prezervatyvai gali kur kas lengviau plyšti arba jau yra porėti. Todėl jie nesuteikia patikimos apsaugos nei nuo lytiškai plintančių ligų, nei nuo nepageidaujamo nėštumo. Todėl nedelsiant pakeiskite prezervatyvus, kurių galiojimo laikas pasibaigęs.

Patarimas: Pasibaigusio galiojimo prezervatyvus ne visada reikia išmesti, tačiau lytinių santykių metu jų nebeturėtumėte naudoti. Tačiau juos vis dar galima naudoti, pavyzdžiui, norint nuvalyti kalkes nuo vandentiekio čiaupo. Tiesiog atsargiai pripilkite prezervatyvą šiek tiek acto ir uždėkite prezervatyvą ant čiaupo taip, kad actas galėtų išmirkyti čiaupo snapelį. Palikite prezervatyvą su actu ant čiaupo kelioms valandoms, pvz., per naktį. Tada galite jį nuplauti švariu vandeniu ir jis bus paruoštas nukalkinimui.

Kaip užtikrinti, kad prezervatyvai ilgai tarnautų?

Dauguma prezervatyvų yra pagaminti iš natūralaus kaučiuko latekso, o ši medžiaga yra gana tvirta. Tačiau laikui bėgant prezervatyvai gali tapti porėti ir prarasti savo veiksmingumą. Kad taip neatsitiktų iki galiojimo pabaigos, prezervatyvus visada reikia laikyti vėsioje, tamsioje ir sausoje vietoje. Šaltis prezervatyvams kenkia mažiau nei didelis karštis. Daugiau informacijos apie tai, kaip prezervatyvai toleruoja skirtingas temperatūras, galite rasti čia.

Panaudojus prezervatyvą reikia nedelsiant išmesti.

Prezervatyvai skirti naudoti tik vieną kartą, todėl juos reikia išmesti iš karto po naudojimo. Jei atidarėte prezervatyvo plombą ir vėliau jo nepanaudojote, tai taip pat yra priežastis jo vėliau nenaudoti. Atidarius pakuotę, prezervatyvas yra veikiamas šviesos ir taip pat gali išdžiūti. Pažeistus arba atidarytus sandariklius taip pat reikėtų išmesti.

Pasibaigė jūsų prezervatyvų galiojimo laikas? - Iš naujo užsisakykite dabar

Užsisakykite prezervatyvus pagal individualų prezervatyvų dydį dabar!

Į parduotuvę

Mister Size
Daugiau straipsnių

Tinkamas prezervatyvo užsidėjimas - kaip tai padaryti, kad nebūtų erzinantis

Skaitykite dabar

Draugystė+, mišrūs santykiai, atviri santykiai ir poligamija - ką reiškia šiuolaikiniai santykių modeliai?

Skaitykite dabar

Nesvarbu, koks didelis ar mažas - aš myliu savo varpą

Skaitykite dabar