Skip to main content

Kontraceptinės tabletės - tikrai teisingas būdas pasiekti lyčių lygybę?

Kai 1960 m. rinkoje pasirodė pirmosios kontraceptinės tabletės, jos greitai tapo moterų apsisprendimo ir lygybės simboliu. Nes pagaliau ji galėjo visiškai nepriklausomai nuo vyro nuspręsti, ar nori turėti vaikų, ar ne. Šiuo požiūriu - puikus dalykas. Tačiau tai, kas kadaise prasidėjo kaip išlaisvinantis smūgis, šiandien daugeliui moterų kelia spaudimą: kai hormoninė intervencija staiga visai nebeatrodo kaip apsisprendimo teisė ir nėra jokių realių alternatyvų.

Kodėl tiek moterims, tiek vyrams verta pagaliau kažką keisti ir ateityje apie kontracepciją galvoti kartu:

Ar kontracepcija yra moters reikalas?

Kadangi kontraceptinės tabletės yra vienas saugiausių ir paprasčiausių kontracepcijos metodų, daugelyje vietų tapo savaime suprantama, kad moterys turi tinkamai pasiruošti. Ne vienas vyras tikriausiai tuo džiaugiasi, nes galbūt yra turėjęs patirties, kai prezervatyvai (netinkamai naudojami) gerokai susilpnino pojūtį ar net plyšo. Ir apskritai, jei ne viena mergina, norėdama suvaldyti spuogus, gerokai prieš pirmąją lytinę patirtį išgeria kontraceptinių tablečių - kas gali būti blogo? Bet visai nesvarbu, kad prezervatyvas daugelyje situacijų turėtų būti svarbiausias prioritetas vien dėl infekcijos: Ar tikrai kontracepcija yra moters darbas? Nes net jei tabletės iš pradžių atrodo tokios paprastos, jos taip pat turi daugybę trūkumų - nuo nuotaikų svyravimų iki fizinių sutrikimų ir visiško lytinio potraukio išnykimo.

Skirkite laiko alternatyvoms apsvarstyti.

Jei jūs, kaip moteris, arba jūsų partneris nėra iš tų moterų, kurios gali daugelį metų vartoti kontraceptines tabletes be jokių lydinčių simptomų, arba jei hormoninė kontracepcija paprasčiausiai nebėra tinkama, turėtumėte skirti šiek tiek laiko ir sužinoti apie alternatyvas. Deja, tobulo kontracepcijos metodo nėra - visi jie turi savo privalumų ir trūkumų. Tačiau galimybių yra daug ir galiausiai kiekvienas turi pats nuspręsti, kas jam labiausiai tinka. Svarbu, kad sprendimą dėl visko, kas susiję su jūsų kūnu, priimtumėte patys. Išskyrus sterilizaciją ir prezervatyvus, kontracepcija beveik išimtinai priklauso nuo moters ir kartais reikalauja nemažos fizinės intervencijos (pvz., vario vidinės kontraceptinės ląstelės arba 3 mėnesių injekcijos). Svarbiausias dalykas, susijęs su kontracepcija: turite būti visiškai atsidavę savo metodui ir jaustis su juo patogiai.

Kartu nuspręskite dėl kontracepcijos metodo

Informuoti save ir kartu priimti sprendimą reiškia prisiimti atsakomybę už abu partnerius. Visi kontracepcijos metodai turi savo privalumų ir trūkumų. Kas ypač byloja prezervatyvų naudai: daugelis moterų, nustojusios naudoti hormoninius kontracepcijos metodus, iš naujo atranda savo lytinį potraukį. Malonus šalutinis poveikis, iš kurio naudos turi abu partneriai!

Sidabrinė kulka: prisiimti atsakomybę kartu

Žinoma, tai, kad sprendimą dėl savo kūno visada priima pats žmogus, neatmeta galimybės priimti bendrus sprendimus. Geriausia, kai abu gerai jaučiatės dėl naujo kontracepcijos metodo ir kartu prisiimate atsakomybę. Čia verta dar kartą pagalvoti apie prezervatyvą. Nes čia tiek moteris, tiek vyras gali imtis iniciatyvos ir abu yra vienodai atsakingi už kontracepciją. Galite tiesiog paeiliui juos pirkti ir patys nuspręsti, ar eiti į vietinę parduotuvę, ar užsisakyti internetu - taip išlaidos ir (nedidelės) pastangos pasiskirsto teisingai. Svarbiausia, jums nereikia lankytis pas gydytoją ir nereikia daryti nieko, dėl ko galėtumėte nerimauti. O dėl galimų sunkumų, susijusių su prezervatyvais, nesijaudinkite: radus tinkamą prezervatyvų dydį, plačiai paplitę trūkumai tėra nepagrįsti pasiteisinimai. Viskas puikiai tinka ir galite mėgautis intensyviu ir saugiu seksu.

sumaniai derinti kontracepcijos metodus, pvz., NFP + prezervatyvas.

Žinoma, taip pat galite derinti skirtingus kontracepcijos metodus. Pavyzdžiui, natūralus šeimos planavimas (NŠP) yra įdomi koncepcija, kai moteris, stebėdama savo kūno signalus, gali apytiksliai nustatyti, kada vyksta ovuliacija. Tam ji kiekvieną rytą matuoja savo kūno temperatūrą ir vadinamąsias gimdos kaklelio gleives kelis kartus per dieną. Ilgainiui taip nustatomas maždaug 12-14 dienų mėnesio langas aplink vaisingąją fazę, kai svarbu naudoti kontracepciją su prezervatyvu. Kitomis dienomis galima apsieiti be papildomo kontracepcijos metodo. Žinoma, prezervatyvas vis tiek tinka apsisaugoti nuo ligų - štai kodėl NŠP ypač tinka lytiniams santykiams esant ilgalaikiams santykiams. Jei NŠP atliekama visiškai kruopščiai, laikoma, kad ji tokia pat saugi kaip ir kontraceptinės tabletės. Tačiau prieš išbandydami šį ar kitus metodus, visada išsamiai informuokite save apie atitinkamą riziką, kad visada būtumėte saugioje pusėje.

Pagaliau vėl mėgaujatės puikiu seksu

Jei vartojote kontraceptines tabletes ir dabar pereinate prie kito kontracepcijos būdo, tikėtina, kad tai turės didelės reikšmės - labai teigiamos. Daugelis moterų staiga iš naujo atranda savo libido ir pajunta visiškai pamirštą lytinį potraukį. Tai gali net įnešti visiškai naują gyvybę į jūsų santykius, kuriuos drąsiai turėtumėte pasiimti su savimi. Juk nusipelnėte gero sekso. Nes lygybė ir bendra atsakomybė gali būti itin seksualūs.

Mister Size
Daugiau straipsnių

Padarykite daugiau - su sekso fantazijomis savo asmeninėje galvoje kinas

Skaitykite dabar

Vienas panašus į kitą - ką reiškia skirtingos varpos formos

Skaitykite dabar

Ar šiandien žmonės mažiau užsiima seksu?

Skaitykite dabar