Skip to main content

Ar šiandien žmonės mažiau užsiima seksu?

2018 m. pabaigoje daug džiaugsmo sukėlė žurnalo "The Atlantic" ataskaita "Sekso nuosmukis" ("The Sex Recession"). Naujausių tyrimų duomenimis, JAV jaunosios kartos turi mažiau lytinių santykių nei to paties amžiaus jų tėvai. Tai nelabai dera su tuo, kad šiais laikais mus nuolat supa sekso tema - filmuose, knygose ar kur kitur. Ir susidoroti su ja tapo daug lengviau. Apie seksą galima kalbėti atvirai (ačiū Dievui!). Tokie serialai kaip "Sekso švietimas" ar podkastai, pavyzdžiui, "Oh, Baby", ne tik linksmina, bet ir suteikia vertingų patarimų, kaip gyventi visavertį seksualinį gyvenimą. Ir net jei prie pietų stalo su tėvais nebūtinai kalbamės apie BDSM, tabu lieka vis mažiau. Ir lygiagrečiai su tuo atsiranda daug daugiau galimybių sužinoti apie asmenines aistras ir jomis užsiimti - nekatapultuojant savęs į socialinę nuošalę. Seksas tapo madinga tema, visiškai socialiai priimtina ir madinga. Tad kodėl jauni žmonės mažiau užsiima seksu? Ar mes paprasčiausiai tapome nuobodūs?

Karjeros stresas, netinkamumo jausmas ir mažesnis įsipareigojimas - priežastys, dėl kurių mažėja lytinių santykių.

1991 m. apklausos duomenimis, apie 54 proc. vidurinių mokyklų moksleivių jau turėjo seksualinės patirties, o 2015 m. tokių moksleivių buvo šiek tiek daugiau nei 41 proc. O vidutinis suaugęs žmogus 2014 m. turėjo lytinių santykių tik 54 kartus per metus, palyginti su 62 jaukiais momentais dešimtojo dešimtmečio pabaigoje. Tikriausiai pastaraisiais metais jų netgi tapo šiek tiek mažiau ...

Vokietijoje viskas detalėse atrodo kiek kitaip, tačiau tendencijos panašios: pavyzdžiui, tyrimas "Freizeit Monitor 2019" ką tik atskleidė, kad nuo 2014 m. bent kartą per mėnesį seksu užsiimančių vokiečių dalis sumažėjo 4 %. Net trečdalis vokiečių (30 %) užsiima seksu bent kartą per savaitę. Tarp jaunų suaugusiųjų jų yra bent šiek tiek daugiau (40 %), tačiau ir jų nėra labai daug.

Mažėjančio lytinio gyvenimo priežasčių yra įvairių ir apie jas galima tik spėlioti: Pirma, šiandien jauni žmonės patiria daug didesnį stresą dėl karjeros, o tai reiškia, kad romantiški santykiai greitai lieka nuošalyje. Jei prie to prisideda nepasitenkinimas savo kūnu, gali būti gana sudėtinga apskritai užmegzti ryšį su kitu žmogumi ir kartu pasimylėti. O ypač dėl visų tobulų "Instagram" nuotraukų pasijusti nevisaverčiu tapo taip lengva. Be to, nuolatinis neįsipareigojimas: pažinčių programėlės daro pasirinkimą didžiulį - kaip tu gali įsipareigoti, prašau? Tai atsispindi ir tyrime, kuriame nustatyta, kad apie 60 % jaunesnių nei 35 m. amerikiečių nepalaiko įsipareigojimų. Nors vis dar tai poros, kurių seksualinis gyvenimas statistiškai yra aktyvesnis.

Ir seksas visur tvyro ore - net per daug?

Tikriausiai tiesa, kad mes taip pat jaučiamės šiek tiek priblokšti visur esančio sekso ir su juo susijusių didelių lūkesčių. Iš visų pusių girdime, koks nuostabus gali būti seksas. Bet ką daryti, jei mums patiems jis ne taip gerai sekasi? Ir po to jaučiamės blogai, nes nesugebame išsilaikyti? Kalbant apie atvirumą, mes "daug kalbame apie seksą, bet ne apie tą, kurį patys turime", kaip viename interviu gana taikliai sako žurnalistė ir "švietėja" Kristina Weitkamp. Ir tai, apie ką kalbame, mus neramina. Nenuostabu, kad viskas dažniau nepavyksta arba kad pasitaikius progai tiesiog nesinori užsiimti seksu. Ypač kai pirmiausia turime reikalų su (dar) nepažįstamu partneriu. Apskritai atrodo, kad vis daugiau ir daugiau vyksta teoriškai: Tačiau tikrasis susitikimas ir visa kita po to įvyksta ne taip jau dažnai. Kažkaip gaila. Ar ne?

Kas padeda, kai noriu daugiau sekso? - 5 apčiuopiami patarimai

O dabar? Ar tiesiog susitaikyti su raida, ar galime ką nors padaryti patys, jei norėtume daugiau sekso? Mes, žinoma, pasisakome už pastarąjį variantą, todėl pateikiame penkis pagrindinius patarimus, kaip ateityje savo gyvenime skirti daugiau vietos seksui:

1. ne visada pasirinkite lengvesnį kelią

Dažnai renkamės lengvą kelią: susipažįstame ir daug žadantį pokalbį, bet paskui išsisukame prieš lemtingą žingsnį į realų pasimatymą. Arba mieliau pasitenkiname patys, nes taip lengviau, nei įsitraukti į situaciją, kurioje jaučiamės nesaugūs. Dabar tai baigėsi. Ateityje tiesiog palikite lengvesnį kelią ir drąsiai ženkite žingsnį į priekį. Jei jis pasirodys nesėkmingas, visada galėsite jį pažymėti varnele ir pereiti prie kitų bandymų.

2. Nepasiklyskite daugybėje galimybių

Žinoma, pasirinkimas didžiulis ir apsispręsti nepaprastai sunku. Ar verčiau rinktis karštą pažįstamą iš "Joyclub", protingą bendramokslį iš universiteto, ar tą vienintelį vaikiną, kuris, atrodo, po kelių pokalbių mus taip puikiai supranta? Greitai paskęstate galimybėse ir, ištikta šoko, verčiau nesusidraugauti nė su viena iš jų. Geriau padarykite galą ir tam - geriausia susikoncentruoti į vieną žmogų. Jei abejojate, visada galite susitikti su kitais, kai dabartinė pažintis baigsis. Beje, tai būtų sąžininga tik kitų žmonių atžvilgiu. O gal norėtumėte būti vienas iš daugelio?

3. Leiskite daugiau artumo ir įsitraukite vienas į kitą

Jei kiekvienas romantiškas susitikimas yra nieko pusiau ir nieko ištisai, nes mus stabdo noras įsipareigoti, tai natūraliai paveikia ir mūsų seksualinį gyvenimą. Nes net jei sakome, kad esame atsipalaidavę, dažnai tarp mūsų būna nematoma siena. Apsauginė siena, kuri turėtų mus apsaugoti nuo nusivylimo, pvz. Tik štai dėl to galima prarasti daug gerų dalykų, o tikrasis artumas kartais tampa menu. Štai kodėl: Jei susitikimas iš esmės yra geras, laikui bėgant leiskite sau daugiau artumo ir taip suteikite sau progą iš to padaryti daugiau. Tai paprastai turi gana teigiamą poveikį jūsų seksualiniam gyvenimui.

O jei nepavyksta, vadinasi, nepavyksta. Tada galite sau pasakyti, kad stengėtės, ir galiausiai daug žadantis susitikimas įvyks kur nors kitur.

4. Užblokuokite streso veiksnius - sukurkite laiko atsipalaidavimui

Vargu ar yra didesnis geismo žudikas už stresą - o jis šiais laikais yra visur paplitęs. Kad jis nesugadintų jūsų seksualinio gyvenimo, turėtumėte sąmoningai susikurti (laiko) erdves, į kurias stresas negalėtų patekti. Nesvarbu, kas dedasi jūsų galvoje, su tuo galėsite susitvarkyti vėliau. Per užtarnautą laisvalaikį svarbiausia yra atsipalaiduoti - net ir nedidelio malonaus nuotykio forma.

Geras būdas išmokti "išsijungti" yra meditacija. Tiesiog pabandykite tai padaryti. Arba galite pradėti savo glėbesčiavimąsi nuo nedidelio masažo klausydamiesi atpalaiduojančios muzikos ...

5 Kalbėkitės apie seksą ir savo poreikius - tiek per pasimatymus, tiek santykiuose.

Seksas paprastai būna tikrai geras tik tada, kai žinote savo seksualinius poreikius ir mažas paslaptis, kurias naudojate vienas kitam sužadinti. Žinoma, tam reikia atvirumo ir tam tikro pasitikėjimo. Tačiau nors kartais gali atrodyti gana keista kalbėti apie savo erotinius troškimus, iš tiesų nėra ko bijoti. Gali būti, kad ne visada turėsite tobulą atitikmenį. Tačiau gali būti gana šaunu kartu išbandyti naujus dalykus ir tada pajusti, kaip iškeliate savo partnerį į visiškai naujas aukštumas.

Žinoma, visada turėtumėte sąmoningai nuspręsti, su kuo norite dalytis intymiausiais troškimais. Tačiau, priklausomai nuo situacijos, gali būti verta tai padaryti per kelis pirmuosius pasimatymus. Kas žino, kokių galimybių atsiras tada ...

 

Smagių pasimatymų su mūsų patarimais! Praneškite mums, ar jie jums padėjo. O jei patys žinote kokių nors slaptų patarimų, tiesiog parašykite mums! Beje, "Atlantic" straipsnyje taip pat nuskambėjo gerų naujienų: Būtent, kad vyresnio amžiaus žmonės šiais laikais vis dar yra gana aktyvūs. Taigi, jei jaunystėje mažai užsiimate seksu, visada galite tai pasivyti vėliau.

Mister Size
Daugiau straipsnių

Geras seksas nebūtinai turi būti tobulas

Skaitykite dabar

Tabletės - tikrai teisingas būdas pasiekti lyčių lygybę?

Skaitykite dabar

Prezervatyvai ir lubrikantas - kad seksas vyktų kaip laikrodis

Skaitykite dabar