Skip to main content

Paslėpta pigių produktų rizika - ne tik prezervatyvų

Šiuolaikiniame globalizuotame pasaulyje produktus iš visų pasaulio kampelių gauti lengviau nei bet kada anksčiau. Tokios platformos iš Kinijos kaip "Temu", "AliExpress" ir "Shein" sukėlė revoliuciją internetinėje prekyboje, nes siūlo platų produktų asortimentą labai prieinamomis kainomis. Rinkos tyrimų bendrovės "Appinio" apklausos duomenimis, 2024 m. sausio mėn. 26 proc. 16-65 metų amžiaus vokiečių jau yra ką nors pirkę iš "Temu". Šiuo metu kasdien į Vokietiją iš Kinijos atkeliauja apie 200 000 siuntinių.

Kai kurie iš šių produktų yra prezervatyvai, t. y. gaminiai, kurie Europoje turi būti patvirtinti kaip medicinos prietaisai ir išbandyti dėl saugumo, kad užtikrintų optimalią apsaugą ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Tačiau dėl palankių kainų visada kyla klausimų dėl šių produktų kokybės ir saugumo. Šiame tinklaraščio įraše aptariami galimi pavojai, susiję su pigių gaminių, ypač prezervatyvų iš Tolimųjų Rytų, pirkimu, ir pateikiamos rekomendacijos, kaip galite apsisaugoti.

Abejonės dėl kokybės ir saugos

Pagrindinis rūpestis perkant pigius gaminius, ypač prezervatyvus, turėtų būti ne tik kaina, bet ir kokybė bei sauga. Prezervatyvai naudojami ne tik siekiant išvengti nėštumo, bet ir apsisaugoti nuo lytiškai plintančių infek cijų (LPI). Tačiau prezervatyvų veiksmingumas labai priklauso nuo jų kokybės. Tyrimai* parodė, kad prezervatyvai, neatitinkantys tarptautinių, amerikietiškų ar europietiškų kokybės standartų, pasižymi didesne plyšimo ir pratekėjimo rizika, o tai gerokai sumažina apsaugą.

Daugelis produktų iš ypač pigių mažmenininkų Tolimuosiuose Rytuose taip pat gali būti labai geri arba pasižymėti geru kainos ir kokybės santykiu. Tačiau prezervatyvams keliami didesni saugumo reikalavimai, todėl iš pirmo žvilgsnio nebūtinai atpažinsite, ar gaminys juos atitinka. Naudojant prezervatyvus ir kitus intymius gaminius, pavyzdžiui, sekso žaislus ir asmeninius lubrikantus, taip pat svarbu nepamiršti, kad jie liečiasi su kūnu ir kad medžiagos kartais būna labiau užterštos kenksmingomis medžiagomis, nei mums norėtųsi. Kalbant apie elektroninius sekso žaislus, taip pat iškyla elektros saugos klausimas, kuri gali būti tikrinama ne taip griežtai kaip, pavyzdžiui, Europoje.

Kaip veikia e. prekybos platformos iš Kinijos?

Tokios platformos kaip "Temu", "AliExpress" ir "Shein" garsėja mažomis kainomis. Šios mažos sąnaudos dažnai pasiekiamos gaminant šalyse, kuriose gamybos sąnaudos yra mažesnės. Platformos dažnai gaminius dideliais kiekiais perka tiesiogiai iš gamintojo arba net gamina tiesiogiai tik užsakytus ir siunčiamus tiesiai klientui. Taip netgi sutaupoma sandėliavimo ir siuntimo išlaidų. Į Europą gaminiai paprastai atskrenda specialiai užsakytais lėktuvais ir perduodami vietinėms siuntų tarnyboms. Kadangi dabar į Europą kasdien atkeliauja daugybė siuntinių, muitinė juos gali tikrinti tik atsitiktinai, todėl negali užtikrinti, kad visi nesaugūs produktai būtų sutvarkyti arba kad paskirties šalyse būtų sumokėti visi būtini mokesčiai. Taigi, jei užsisakote prezervatyvų Azijoje, jie turi pereiti per muitinę, tačiau tai nesuteikia tikrumo, kad nesaugūs produktai yra išrūšiuoti, nes ne kiekvieną siuntą galima patikrinti.

Azijoje pagaminti prezervatyvai:

Iš tiesų dauguma prezervatyvų, net ir tie, kuriuos galite įsigyti Europoje ir Šiaurės Amerikoje iš patikimų prekių ženklų, dabar gaminami Azijoje. Nepaisant to, jų kokybė dažnai labai skiriasi. Pavyzdžiui, Europoje prezervatyvams taikomos griežtos taisyklės, nes jie turi būti patvirtinti kaip medicininis gaminys. Šiuo atveju tai taikoma ir gamybai Azijoje. Todėl Europai gaminami prezervatyvai turi atitikti visus Medicinos prietaisų įstatymo reikalavimus. Gamyklose turi būti atliekami labai griežti sertifikavimo reikalavimai, o kiekvienas prezervatyvas tikrinamas atskirai. Europoje, pavyzdžiui, yra atitinkamas ISO standartas, kurį turi atitikti prezervatyvai: DIN EN ISO 4074

Tačiau kodėl prezervatyvai dažniausiai gaminami Azijoje? Paprasčiausiai todėl, kad ten auga žaliavos. Prezervatyvai gaminami iš natūralaus kaučiuko latekso, kuris gaunamas iš kaučiukmedžio sulčių. Jie paprastai auginami Pietų Amerikoje arba Pietryčių Azijoje. Pagrindinės auginančios šalys yra Tailandas, Indonezija ir Malaizija. Gamindami vietoje, mes, "Mister Size", taip pat suteikiame galimybę vietos gyventojams dalyvauti savo žaliavų vertės kūrimo grandinėje, o ne tik pigiai parduoti žaliavą Europai.

Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį

Jei norite pirkti prezervatyvus internetu, turėtumėte atkreipti dėmesį į toliau nurodytus dalykus:

  • Vietos parduotuvėse: Parduotuvėse iš ES ar net iš savo šalies turėtumėte būti visiškai tikri, kad produktai atitinka atitinkamus vietos kokybės reikalavimus, nes joms taip pat taikoma atitinkama šalių rinkos priežiūra ir atitinkamai leidžiama prekiauti tik leistinais medicinos produktais. Žinoma, kaip ir kituose sektoriuose, gali būti viena ar dvi parduotuvės, kurios apeina teisės aktus, arba net netikros parduotuvės.
  • Pardavėjų reitingai: Patikrinkite kitų pirkėjų reitingus ir atsiliepimus apie produkto kokybę ir pardavėjo patikimumą.
  • Produktų aprašymai: Būkite atsargūs dėl neaiškių ar netinkamų produktų aprašymų. Geros reputacijos gaminiuose paprastai pateikiama išsami informacija apie medžiagas ir gaminio savybes.
  • Grąžinimo politika: Patikrinkite pardavėjo prekių grąžinimo politiką. Klientams palanki prekių grąžinimo politika gali būti pardavėjo patikimumo požymis.
  • Patikrinkite prekės ženklo svetainę: Jei jūsų pasirinktas prezervatyvų prekės ženklas turi savo interneto svetainę, paprastai ją lengvai rasite naudodamiesi internetine paieška ir sužinosite daugiau apie gaminį, o dažnai ir apie rekomenduojamas pardavimo vietas. Išsamią informaciją apie prezervatyvus ir nuorodas į pasirinktas parduotuves rasite tiesiogiai mūsų pačių sukurtame skyriuje " Mister Size Shop ".
  • Būkite kritiški: turėtumėte kritiškai vertinti itin mažas kainas, kurios dažnai nustatomos gaminio kokybės sąskaita. Prezervatyvai taip pat buvo padirbinėjami.

Perkant pigius gaminius tokiose platformose kaip "Temu", "AliExpress", "Shein" ar kitose mažmeninės prekybos įmonėse iš Tolimųjų Rytų, kyla potenciali rizika dėl kokybės ir saugumo. Tačiau šią riziką galima sumažinti atidžiai tikrinant informaciją apie gaminį ir pardavėjų reitingus. Labai svarbu, kad jūs, kaip prezervatyvų naudotojas, prisiimtumėte atsakomybę ir užtikrintumėte, kad jūsų įsigyjami produktai būtų ne tik geros kokybės, bet ir saugūs bei veiksmingi. Galiausiai sprendimas priklauso nuo jūsų, tačiau informacija paremtas pasirinkimas gali padėti apsaugoti jūsų sveikatą ir saugumą.

Kaip saugiai sutaupyti pinigų prezervatyvams

Išsirinkę savo prezervatyvų dydį, rekomenduojame pirkti didmeninę pakuotę, kad sutaupytumėte vieno prezervatyvo kainą. Prezervatyvų galiojimo laikas po pagaminimo trunka kelerius metus, todėl paprastai nekenkia pirkti prezervatyvus, skirtus įprastam 1 ar net 2 metų naudojimui. Natūralu, kad kiekvienas žmogus prezervatyvus vartoja labai individualiai, todėl "Mister Size" siūlo papildomų skirtingų dydžių pakuočių: nuo 3 pakuočių išbandymui, 10 pakuočių iki birių pakuočių su 36 prezervatyvais arba nuo 2024 m. taip pat maišeliu su 100 prezervatyvų.

Į "Mister Size" parduotuvę

Prezervatyvai atostogų metu

Jei vykstate atostogauti, pavyzdžiui, į Tolimuosius Rytus, Afriką ar Pietų Ameriką, geriausia iš anksto išsiaiškinti, ar turėtumėte su savimi pasiimti prezervatyvų, nes vietoje siūlomų prezervatyvų kokybė gali būti (bet nebūtinai) gerokai prastesnė nei, pavyzdžiui, Europoje ar Šiaurės Amerikoje. Prieš kelerius metus kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Vietname* arba Afrikoje*, kilo tikrų skandalų dėl vietinių prezervatyvų, kurių kokybė buvo labai prasta, todėl gerokai padidėjo nepageidaujamo nėštumo ir ligų perdavimo rizika. Atitinkamų pavyzdžių galite greitai rasti atlikę, pavyzdžiui, "Google" paiešką arba pažvelgę į šio puslapio apačioje esančias nuorodas mūsų nuorodų skiltyje.

Mister Size
Daugiau straipsnių

Pirmas seksas: Patarimai ir informacija, kad jis būtų gražus

Skaitykite dabar

Kas yra Perlo indeksas ir kodėl prezervatyvai yra gerai!

Skaitykite dabar

Tinkamai laikykite prezervatyvus

Skaitykite dabar