Skip to main content

Spermicidai ir prezervatyvai

Kontracepcijos pasaulyje yra daugybė galimybių - nuo hormoninių iki barjerinių metodų. Vienas iš dažnai aptariamų metodų yra spermicidų naudojimas. Šios cheminės medžiagos skirtos spermatozoidų judrumui slopinti ir taip sumažinti nėštumo tikimybę. Tačiau kiek jos iš tiesų saugios ir ar yra geresnių alternatyvų? Šiame tinklaraščio įraše apžvelgsime spermicidus, galimą jų šalutinį poveikį ir kodėl gerai prigludę tinkamo dydžio prezervatyvai yra patikima ir geresnė alternatyva.

Dėmesio centre - spermicidai

Spermicidai - tai cheminės medžiagos, pavyzdžiui, nonoksinolis-9, kurios gali būti gelių, kremų, putų ar žvakučių pavidalo. Pagrindinė jų paskirtis - susilpninti spermatozoidų judrumą arba nužudyti spermatozoidus ir taip užkirsti kelią apvaisinimui. Kai kuriais atvejais taip pat siūlomi produktai, kurių pagrindą sudaro ypač rūgštinė makšties aplinka ir taip vien tik sutrikdomas spermatozoidų judrumas. Pagal apibrėžimą tai nėra tikras spermicidas, nes jis spermatozoidų nenužudo. Tokių produktų galima rasti, pavyzdžiui, kaip gelių, kurių sudėtyje yra citrinos arba pieno rūgšties.

Nors jie yra lengvai prieinama kontraceptinė priemonė, spermicidai turi tam tikrų galimų trūkumų. Pavyzdžiui, kai jie naudojami vieni, jų Perlo indeksas yra tik 3-21, o tai reiškia, kad nuo 3 iki 21 proc. moterų per metus pastos, nors ir naudoja spermicidus. Spermicidai taip pat gali turėti šalutinį poveikį.

Spermicidų šalutinis poveikis ir trūkumai

  1. Dirginimas ir alergija: kai kurie žmonės gali būti jautrūs spermicidų sudėtyje esančioms cheminėms medžiagoms, dėl kurių gali atsirasti makšties srities dirginimas ar alerginės reakcijos.

  2. Reikalingas dažnas naudojimas: Spermicidai turi būti naudojami prieš pat lytinį aktą, o tai gali trukdyti spontaniškam intymumui.

  3. Netikrumas, jei naudojami netinkamai: Spermicidų veiksmingumas gali sumažėti, jei jie naudojami neteisingai. Tai kelia nepageidaujamo nėštumo riziką.

  4. Nėra apsaugos nuo lytiškai plintančių ligų: Spermicidai neapsaugo nuo ŽIV/AIDS ir kitų lytiškai plintančių ligų.

  5. Mažas veiksmingumas: Jei spermicidai naudojami kaip vienintelė kontraceptinė priemonė, patikimumas, deja, yra mažas, paprastai reikėtų naudoti ir barjerinį metodą, pavyzdžiui, diafragmą.

Geresnis pasirinkimas: tinkamo dydžio prezervatyvai

Nors spermicidai gali būti pasirinkimas, yra paprasta ir patikima alternatyva: tinkamo dydžio prezervatyvai. Štai kelios priežastys, kodėl tinkamo dydžio gerai prigludę prezervatyvai yra geresnis pasirinkimas nei spermicidų naudojimas:

  1. Apsauga nuo lytiškai plintančių infekcijų: Prezervatyvai ne tik veiksmingai apsaugo nuo spermos, bet ir saugo nuo lytiškai plintančių infekcijų.

  2. Jokio cheminio šalutinio poveikio: Priešingai nei spermicidų, prezervatyvų sudėtyje nėra jokių cheminių medžiagų, kurios galėtų sukelti dirginimą ar alergines reakcijas.

  3. Lengva naudoti: prezervatyvus galima užsidėti iš anksto, todėl tai netrukdo spontaniškam intymumui. Juos taip pat lengva naudoti, nereikia sudėtingų instrukcijų.

  4. Dydžių ir medžiagų įvairovė: prezervatyvai būna įvairių dydžių, kad atitiktų individualius poreikius. Gerai prigludęs prezervatyvas sumažina nuslydimo ar plyšimo riziką ir užtikrina gerą pojūtį lytinių santykių metu.

Taip pat svarbu žinoti, kad jei prezervatyvai ir spermicidai turi būti naudojami kartu, dažnai tai daryti nepatartina, nes daugelis spermicidų nėra patvirtinti naudoti su prezervatyvais, nes jie gali pažeisti prezervatyvų medžiagą ir galiausiai padaryti juos mažiau saugius.

Išvada

Spermicidai gali būti tinkamas pasirinkimas kai kuriems žmonėms, tačiau dėl galimo šalutinio poveikio ir neaiškaus naudojimo jie nėra idealus pasirinkimas visiems. Gerai prigludę tinkamo dydžio prezervatyvai yra saugi, veiksminga ir nesudėtinga alternatyva. Renkantis kontraceptines priemones svarbu atsižvelgti į individualius poreikius ir pageidavimus. Galiausiai svarbiausia yra saugumas, o tinkantys prezervatyvai gali būti patikimas sprendimas poroms, norinčioms apsisaugoti ir nuo nepageidaujamo nėštumo, ir nuo lytiškai plintančių infekcijų. Jei prezervatyvas tinka ir yra tinkamai naudojamas, prezervatyvai nuo nepageidaujamo nėštumo apsaugo labiau nei spermicidai, todėl spermicidų naudoti nebūtina.

Mister Size
Daugiau straipsnių

Kaip apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų?

Skaitykite dabar

Kontracepcijos metodai vyrams: šie nauji ir seni metodai yra prieinami

Skaitykite dabar

Padidinti potenciją kaip vyras, kaip pagerinti savo potenciją

Skaitykite dabar