Skip to main content

Valentino diena ir prezervatyvų diena

Kasmet vasario 14 d. įsimylėjėliai visame pasaulyje švenčia Valentino dieną. Tačiau kas iš tikrųjų slypi už šios dienos, kuri priverčia širdis plakti greičiau, o gėlių parduotuves paverčia raudona jūra ir priverčia skambėti jų kasas? Šiame straipsnyje išsiaiškinsime Valentino dienos istoriją, papročius ir šiuolaikinę reikšmę.

Daugelyje šalių Valentino diena taip pat yra prezervatyvų diena. Ji švenčiama siekiant pabrėžti prezervatyvų, kaip pagrindinės lytiniu keliu plintančių infekcijų (LPI) prevencijos priemonės ir kontracepcijos metodo, svarbą. Ši diena paprastai minima vasario 14 d., o kai kuriose šalyse - vasario 13 d., prieš pat Valentino dieną - ši data pasirinkta sąmoningai, siekiant padidinti informuotumą apie saugius lytinius santykius vieną romantiškiausių metų dienų. Prezervatyvų diena yra puiki proga informuoti apie prezervatyvų naudą, paneigti mitus ir pabrėžti atsakomybės ir apsaugos svarbą lytiniuose santykiuose. Todėl šią dieną dažnai intensyviai naudoja daugelis konsultavimo organizacijų ir lytinio švietimo įstaigų.

Valentino dienos kilmė

Valentino dienos kilmė yra daugiasluoksnė ir sudėtinga - nuo senovės romėnų papročių iki krikščionių kankinių legendų, viduramžių meilės tradicijų ir šiuolaikinių komercinių švenčių.

Krikščioniška kilmė: Viena populiariausių teorijų Valentino dieną sieja su vieno ar kelių ankstyvųjų krikščionių kankinių, vardu Valentinas, minėjimu. Dažnai minimi du Valentinai: Valentinas iš Terni ir Valentinas iš Romos, kurie, kaip teigiama, gyveno III mūsų eros amžiuje. Teigiama, kad abu jie krikščioniškai sutuokė poras, nors Romos imperatorius Klaudijus II tai daryti uždraudė. Pasakojama, kad Valentinas iš Romos sužadėtiniams padovanojo gėlių iš savo sodo, o tai galėtų būti gėlių dovanojimo per Valentino dieną papročio ištakos. Jų pagerbimas vasario 14 d. galėjo būti šiandieninės Valentino dienos pirmtakas.

Romėnų šventinės tradicijos: Kai kurie istorikai Valentino dieną sieja su romėnų Luperkalijų švente, kuri buvo švenčiama vasario 13-15 dienomis. Per šią vaisingumo šventę buvo atliekami įvairūs ritualai, įskaitant jaunų vyrų ir moterų suvedimą burtų keliu, kuris galėjo paskatinti romantiškus ryšius. Krikščionių bažnyčia galėjo bandyti pakeisti šią pagonišką šventę Valentino diena, norėdama šventes perkelti į krikščionišką kontekstą. Tačiau apie tai nėra jokių įrodymų.

Viduramžių ir šiuolaikiniai papročiai: Viduramžiais Anglijoje ir Prancūzijoje prasidėjo papročiai, panašūs į šiuolaikinę Valentino dieną. Buvo tikima, kad vasario 14-oji yra diena, kai paukščiai pradeda poruotis. Dėl šio tikėjimo atsirado tradicija šią dieną poroms siųsti vienas kitam meilės laiškus ir dovanas. Džefris Čoseris (Geoffrey Chaucer) ir kiti to meto poetai savo kūriniuose minėjo Valentino dieną, o tai prisidėjo prie šios dienos paplitimo ir romantizavimo.

Komercializacija XIX ir XX a: Valentino diena komerciškai pradėta naudoti XIX a., kai išpopuliarėjo prekyba Valentino atvirukais. Pramonės revoliucija leido masiškai gaminti sveikinimo atvirukus, o Valentino diena tapo svarbia data, kai atvirukais, gėlėmis, šokoladukais ir kitomis dovanomis buvo galima išreikšti romantišką meilę.

Valentino diena visame pasaulyje

Nors Valentino diena atsirado Europoje, dabar ji švenčiama visame pasaulyje, dažnai su unikaliais vietiniais papročiais. Pavyzdžiui, Japonijoje moterys Valentino dieną vyrams dovanoja šokoladą, o Pietų Korėjoje švenčiama ne tik Valentino diena, bet ir Baltoji diena (kovo 14 d.) bei Juodoji diena (balandžio 14 d.), kurių dovanojimo ritualai ir dovanų rūšys skiriasi.

Pavyzdžiui, Suomijoje kai kuriais atvejais mažos atvirutės ar dovanėlės dalijamos anonimiškai, o Italijoje poros dažnai susitinka prie vandens telkinių ar ant tiltų ir prisisega meilės spyną. Airijoje daugelis krikščionių per Valentino dieną piligrimų keliauja į karmelitų bažnyčią Whitefriar gatvėje Dubline, nes ten galima rasti šventojo Valentino iš Romos relikvijų.

Daugelyje šalių per daugelį metų susiformavo savos tradicijos.

Valentino dienos komercializacija

Pastaraisiais dešimtmečiais Valentino dienos komercializacija yra neabejotina, nepaisant daugumos atskirų šalių tradicijų. Gėlės, šokoladas, papuošalai ir romantiškos vakarienės - tai tik keli pavyzdžiai, kaip ši diena švenčiama. Kritikai teigia, kad tikrąją Valentino dienos prasmę menkina komercinis spaudimas pirkti brangias dovanas.

Daugiau nei tik įsimylėjėlių diena

Nepaisant komercializacijos, Valentino dienos esmė išlieka meilė ir dėkingumas artimiesiems. Tai diena, kuri primena, kad turime rodyti meilės gestus ir puoselėti mums svarbius santykius - su partneriais, draugais ar šeimos nariais. Ši Valentino dienos šerdis yra svarbiausia, kad galėtumėte pradžiuginti savo artimuosius neišleisdami pinigų, net jei tai būtų tik keli malonūs žodžiai.

Kadangi ši diena skirta įsimylėjėliams, sąsaja su prezervatyvų diena, žinoma, akivaizdi. Ypač šiais laikais, kai Vokietijoje ir Europoje vėl daugėja užsikrėtimo lytiškai plintančiomis ligomis atvejų, prezervatyvai yra itin svarbūs. Prezervatyvai yra viena veiksmingiausių priemonių, padedančių išvengti lytiškai plintančių ligų, įskaitant ŽIV, perdavimo. Jie yra fizinis barjeras, neleidžiantis partneriams perduoti spermos, virusų ar bakterijų. Be to, prezervatyvai yra prieinamas ir ekonomiškas kontracepcijos būdas, kuris ne tik apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir leidžia partneriams aktyviai kontroliuoti savo lytinę sveikatą.

Švietimas ir mitų griovimas

Nepaisant prezervatyvų veiksmingumo ir svarbos, apie juos vis dar sklando daugybė mitų ir klaidingų įsitikinimų. Kai kurie žmonės klaidingai mano, kad prezervatyvai labai sumažina seksualinį malonumą arba kad jie yra neveiksmingi, jei naudojami teisingai. Prezervatyvų dienos tikslas - paneigti tokius mitus, nurodant mokslinius faktus ir tyrimus, kurie patvirtina prezervatyvų veiksmingumą, apsaugant nuo lytiškai plintančių ligų ir nėštumo. Ši diena taip pat suteikia galimybę skleisti informaciją apie tinkamą prezervatyvų naudojimą, kad jie kuo labiau apsaugotų. Šiuo metu prezervatyvų yra įvairių dydžių ir iš įvairių medžiagų (latekso, poliuretano), o tai labai prisideda prie to, kad prezervatyvai yra saugūs ir jokiu būdu neriboja sekso malonumo. Jei prezervatyvas yra tinkamo dydžio, jis nėra nepatogus ir kartu labai saugus.

Nustatykite prezervatyvo dydį dabar

Išvada

Tiek Valentino diena, tiek prezervatyvų diena yra svarbios progos, turinčios gilią prasmę, kuri pranoksta jų paviršutinišką suvokimą. Nors Valentino diena yra istoriškai įsišaknijusi diena, kuri, deja, dažnai tampa labai komercializuota, ji primena mums apie meilės ir prieraišumo svarbą per asmeninius gestus savo gyvenimo žmonėms.

Kita vertus, prezervatyvų diena pabrėžia prevencijos, sveikatos ir švietimo svarbą lytinės sveikatos srityje. Abi dienos primena, kad reikia išsaugoti ir skatinti tokias svarbias vertybes kaip meilė, rūpestis, sveikata ir mūsų artimųjų gerovė. Vertindami asmeninę Valentino dienos reikšmę ir kartu didindami informuotumą ir švietimą apie prezervatyvų dieną, galime prisidėti prie meilesnės, sveikesnės ir labiau informuotos visuomenės kūrimo.

Mister Size
Daugiau straipsnių

Tinkamas prezervatyvo užsidėjimas - kaip tai padaryti, kad nebūtų erzinantis

Skaitykite dabar

Draugystė+, mišrūs santykiai, atviri santykiai ir poligamija - ką reiškia šiuolaikiniai santykių modeliai?

Skaitykite dabar

Nesvarbu, koks didelis ar mažas - aš myliu savo varpą

Skaitykite dabar