Skip to main content

Kontracepcija kitose šalyse - prezervatyvai, kontraceptinės tabletės ir kt. visame pasaulyje

Kaip kontracepcija veikia kitose šalyse? Ar prezervatyvai ir kontraceptinės tabletės taip pat yra populiarūs kontracepcijos metodai visame pasaulyje?

Ar kitose šalyse kontracepcijos papročiai skiriasi?

Europoje kontraceptinės tabletės ir prezervatyvai yra labai populiarūs, kalbant apie kontracepciją, kartais vienas, kartais kitas metodas, priklausomai nuo šalies. Pavyzdžiui, Vokietijoje kontraceptinės tabletės ir prezervatyvai yra beveik vienodi. Remiantis 2018 m. BZgA (Federalinio sveikatos švietimo centro) atlikto tyrimo duomenimis, prezervatyvas tampa populiaresnis už piliulę, ypač tarp jaunesnių 18-29 metų amžiaus žmonių, ir jau yra kontracepcijos metodas numeris vienas. Ypač jaunesni žmonės tikriausiai nebenori rizikuoti šalutiniu poveikiu, kai vartoja hormonus tabletės pavidalu. Palyginti su 2011 m., prezervatyvų naudotojų dalis šioje amžiaus grupėje padidėjo 7 procentiniais punktais iki 58 procentų, o kontraceptinių tablečių naudotojų dalis per tą patį laikotarpį sumažėjo 16 procentinių punktų.

2018 m. BZgA tyrimo duomenimis, Vokietijoje vis dar svarbūs šie kontracepcijos metodai kitaip:

  • Įterptinės nejautros aparatas, kurio dalis sudaro 10 proc.
  • vyrų sterilizacija, 3 proc.
  • Kalendorinis metodas (3 % dalis)
  • Moterų sterilizacija - 2 % visų atvejų
  • Temperatūrinis metodas (2 % dalis)
  • Makšties žiedas ir (arba) nuvarymas (2 %)

Apskritai didėja susidomėjimas kontraceptinėmis priemonėmis be hormonų, o tendencija akivaizdžiai vis labiau krypsta į prezervatyvus.

Kokių kitų kontracepcijos metodų yra visame pasaulyje?

Pasaulyje kontraceptinės tabletės ir prezervatyvai užima atitinkamai antrą ir trečią vietą tarp kontracepcijos metodų; ypač Europoje ir kitose vakarietiškose šalyse jie yra net reitingo viršuje. Prezervatyvas ir kontraceptinės tabletės yra gerai prieinami ir jų kaina nedidelė. Kai kuriose šalyse prezervatyvų tam tikromis sąlygomis galima įsigyti nemokamai arba pagal receptą.

Deja, tarptautiniu mastu moterų sterilizacija dažnai vis dar yra kontracepcijos metodas numeris vienas; šis nuolatinis metodas dažnai pateisinamas kitų galimybių trūkumu.

Be prezervatyvo ir kontraceptinių tablečių, pasaulyje tikrai svarbią kontracepcijos metodų dalį užima vidaus apvaisinimo aparatas ir trijų mėnesių injekcija. Kiti behormoniniai arba hormoniniai metodai, pavyzdžiui, kalendorinis arba temperatūrinis metodas, makšties ar hormoniniai žiedai arba nutrauktas lytinis aktas, pasauliniame palyginime vaidina tik nedidelį vaidmenį.

Tik prezervatyvas užtikrina dvigubą apsaugą

Kalbant apie visus minėtus kontracepcijos metodus, svarbu žinoti, kad tik prezervatyvas gali užtikrinti ne tik apsaugą nuo pavojingų lytiškai plintančių ligų, bet ir apsaugą nuo nepageidaujamo nėštumo. Optimalią apsaugą ir visavertį prezervatyvų pojūtį galima pasiekti tik pasirinkus tinkamą prezervatyvo dydį. Jei prezervatyvas puikiai priglunda, niekas nenuslysta, niekas nesuspaudžia ir nesuspaudžia.

Mister Size
Daugiau straipsnių

Tinkamas prezervatyvo užsidėjimas - kaip tai padaryti, kad nebūtų erzinantis

Skaitykite dabar

Draugystė+, mišrūs santykiai, atviri santykiai ir poligamija - ką reiškia šiuolaikiniai santykių modeliai?

Skaitykite dabar

Nesvarbu, koks didelis ar mažas - aš myliu savo varpą

Skaitykite dabar