Skip to main content

Kiek sekso iš tikrųjų yra normalu?

Turime atsakymą: nuo kasdienio sekso iki sekso tik kartą per mėnesį!

Su amžiumi sekso dažnumas mažėja

Indianos universiteto Kinsey instituto mokslininkai ištyrė, kaip dažnai skirtingo amžiaus žmonės užsiima seksu. Kinsey institutas jau daugelį metų nagrinėja seksualumo ir partnerystės temas. Atlikę išsamų tyrimą, jie nustatė konkrečius duomenis apie vidutinį lytinių santykių dažnumą. Reikėtų pažymėti, kad nebuvo skirstoma, ar tyrimo dalyviai palaikė tvirtus santykius, ar buvo vieniši.

Tyrimo rezultatai buvo tokie:

  • Nuo 18 iki 29 metų: Vidutiniškai šio amžiaus žmonės lytiškai santykiauja 2,15 karto per savaitę, arba iš viso apie 112 kartų per metus.
  • Nuo 30 iki 39 metų: Čia žmonės užsiima seksu maždaug 1,65 karto per savaitę, arba iš viso apie 86 kartus per metus.
  • Nuo40 metų: Nuo 40 metų amžiaus žmonės užsiima seksu maždaug 69 kartus per metus, arba vidutiniškai apie 1,33 karto per savaitę.

Gražiausias antrinis dalykas pasaulyje - seksas kietaisiais skaičiais

Tam tikru gyvenimo momentu daugelis žmonių prieina prie to, kad atidžiau pažvelgtų į savo seksualinį elgesį. Ar kada nors savęs klausėte, ar sekso turite per daug, ar per mažai? Daugelio žmonių išeities taškas yra gana skirtingas. Vienišas žmogus, kuris seksu užsiima beveik kasdien, gali susimąstyti, ar jis net yra priklausomas nuo sekso, o kelerius metus susituokusi ir vaikų turinti pora gali susimąstyti, ar ne per mažai, jei seksu užsiima tik kartą per mėnesį. Taigi, norint geriau įvertinti savo situaciją, labai padeda bendras vidurkis - pirmuosius daugumos amžiaus grupių skaičius jau perskaitėte aukščiau.

Aukščiau pateikti rezultatai gana aiškiai rodo, kad su amžiumi seksualinis aktyvumas mažėja. Taigi iš tiesų normalu, kad jūsų seksualinis aktyvumas mažėja, kai esate šiek tiek vyresni ir galbūt taip pat turite vaikų. Tačiau jei manote: "Man jau 41-eri, o aš beveik kasdien miegu su savo mergina! - Ar su manimi kažkas negerai?" Nepanikuokite! Yra ir kitas būdas nustatyti, kiek sekso per savaitę vidutiniškai turite.

Kuo ilgesni jūsų santykiai, tuo mažiau sekso

Akimirkai palikus amžių nuošalyje, paaiškėjo, kad santykių trukmė taip pat turi lemiamos įtakos tam, kaip dažnai vidutiniškai užsiimate seksu. Pavyzdžiui, ką tik įsimylėjusi pora labai skiriasi nuo tos, kuri susituokusi jau kelerius metus.

Yra trys fazės:

  • Stipriai įsimylėję: n šiame etape, kuris trunka apie 18-24 mėnesius, gana įprasta, kad seksu vienas su kitu užsiimama kiekvieną dieną. Abu jaučia nežabotas emocijas ir sunkiai gali vienas nuo kito atitraukti rankas. Porose, kurios kartu yra tik trumpą laiką, abipusis potraukis paprastai dar būna labai stiprus. Tačiau jei jums yra kitaip, dar nereikia nerimauti: Sekso dažnumas santykių pradžioje nieko nepasako apie tolesnę santykių eigą, visada yra pakankamai kitų veiksnių, kurie gali lemti didesnį ar mažesnį potraukį seksui!
  • Įtvirtinti santykiai: Šiame etape svarbiausia, kad abu partneriai būtų patenkinti situacija. Net jei laikui bėgant sekso dažnumas sumažėja iki vidutiniškai vieno ar dviejų kartų per savaitę, nereikia nerimauti. Tai nieko nepasako apie jūsų santykių kokybę. Jei kaip pora jaučiatės subalansuoti ir seksualiai patenkinti, viskas yra gerai. Tačiau jei jūsų norai skiriasi arba esate nepatenkinti, turėtumėte pasikalbėti vienas su kitu. Visada geriausia kartu ieškoti naujų būdų, kaip įžiebti seną ugnį! Jei jūs, kaip vyras, jaučiatės nepatogiai, pavyzdžiui, su prezervatyvais, tai gali būti ir dėl netinkamo prezervatyvo dydžio ir tai galima lengvai ištaisyti. Kartais sekso metu pakanka naudoti jaudinantį lubrikantą.
  • Susituokusios poros, turinčios vaikų: Jei esate susituokę ilgą laiką ir jau susilaukėte vaikų, tai taip pat turės įtakos sekso dažnumui. Tuomet 30 proc. porų užsiima seksu vidutiniškai tik kartą arba du kartus per savaitę. 45 proc. porų net teigia, kad seksu užsiima tik maždaug kartą per savaitę.

Ar yra toks dalykas kaip per daug sekso?

Kol jaučiatės gerai, tokio dalyko kaip "per daug" sekso nėra. Tačiau kai tik taip nebelieka, gali būti, kad turite priklausomybę nuo sekso. Nekontroliuojamas potraukis seksui - vadinamasis hiperseksualumas - jau kelerius metus laikomas liga ir gali būti visiška kančia tiems, kurie ja serga. Jie nebegali iš tikrųjų mėgautis seksu, todėl dažnai nebegali užmegzti normalių meilės santykių. Visą jų gyvenimą lemia tik noras su kuo nors permiegoti. Į partnerį dažnai žiūrima kaip į priemonę priklausomybei patenkinti. Tokiu atveju bet kuriuo atveju reikėtų kreiptis profesionalios pagalbos!

Statistika ir jos reikšmė

Kaskart, kai kalbame apie statistiką, norėtume jums pateikti nedidelę užuominą: Galų gale skaičiai yra tik skaičiai. Yra daugybė žmonių, kurie - vienaip ar kitaip - smarkiai nukrypsta nuo vidutinių reikšmių ir yra jomis visiškai patenkinti. Svarbu ne tai, kad būtumėte vidutinis ar normalus, o tai, kad gerai jaustumėtės.

Mister Size
Daugiau straipsnių

Tinkamas prezervatyvo užsidėjimas - kaip tai padaryti, kad nebūtų erzinantis

Skaitykite dabar

Draugystė+, mišrūs santykiai, atviri santykiai ir poligamija - ką reiškia šiuolaikiniai santykių modeliai?

Skaitykite dabar

Nesvarbu, koks didelis ar mažas - aš myliu savo varpą

Skaitykite dabar